Sanitarny odstrzał dzików

  Na podstawie Rozporządzenia Wojewody Świętokrzyskiego nr 2/2020 na terenie naszych obwodów nr 6 i 17 wprowadzony został odstrzał sanitarny dzików .
Uwzględniając powyższe z dniem 19.06.2020 do 31 grudnia 2020 / lub wykonania zleconego odstrzału sanitarnego
zostaje wstrzymany odstrzał dzików na podstawie obecnie posiadanych upoważnień do wykonywania polowania 
odstrzał dzików tylko na podstawie upoważnień do wykonywania odstrzałów sanitarnych
Zasady wykonywania odstrzałów sanitarnych i ich dokumentowanie pozostają bez zmian, na dotychczasowych zasadach . Tutaj uwaga, w przypadku zauważenia po podniesieniu dzika lub w takcie jego patroszenia, zmian chorobowych typowych dla ASF oprócz zapisanie tego w dokumencie pochodzenia epizootycznego należy niezwłocznie powiadomić PIW 

Instrukcja dot. Elektronicznej Książki Ewidencji Polowań

Koledzy’

Poniżej zamieszczamy link do instrukcji obsługi Elektronicznej Książki Ewidencji Polowań. Od 01-04-2020 obowiązuje nas tylko taka forma ewidencji pobytu myśliwych w obwodzie łowieckim.

Aplikacja EKEP™ do poprawnego funkcjonowania musi mieć zapewniony dostęp do sieci internet.

https://ekep.eu/palio/html.run?_Instance=ekep&_PageID=178&_sideBarHider=show&_C=C_MANUAL.C_TOC&_rC=C_MANUAL.C_SETTINGS&_rRC=C_MANUAL&_Lang=pl&_CheckSum=-660587724

Film instruktażowy

 

Trzynasty Hubertus Świętokrzyski

6 października 2019 na Stadionie Leśnym w Kielcach odbył się kolejny Hubertus Świętokrzyski. Jak co roku nie zabrakło tam również przedstawicieli naszego Koła Łowieckiego.

Zgodnie z tradycją obchody dnia świętego Huberta rozpoczęły się w kieleckiej Bazylice Katedralnej. Na mszy świętej spotkali się myśliwi, leśnicy oraz sympatycy łowiectwa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po mszy myśliwi wraz z psami myśliwskimi, sokolnicy oraz wszyscy goście przeszli na teren Stadionu Leśnego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marsz prowadzili kawalerzyści z Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich, następnie orkiestra reprezentacyjna i poczty sztandarowe Kół Łowieckich.

Trzynasty Hubertus Świętokrzyski obfitował w wydarzenia, które przyciągnęły nie tylko myśliwych, ale również wiele osób nie związanych na co dzień z łowiectwem. Były ł pokazy z wykorzystaniem ptaków drapieżnych przygotowane przez sokolników, wykłady na temat psów myśliwskich, pokaz musztry w wykonaniu kawalerzystów. Kolejną atrakcją „Hubertusa” były przygotowane przez myśliwych pieczone dziki. Można było także spróbować wędlin z dziczyzny, serów, miodów, chleba, bigosu i wielu innych potraw regionalnych, przygotowane przez wytwórców skupionych w sieci „Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie”. Można było również zapoznać się z pracami licznego grona rękodzielników i twórców sztuki ludowej, na gości czekały stoiska z pamiątkami, ubiorami, akcesoriami łowieckimi.

Obchody trzynastego Hubertusa Świętokrzyskiego zakończyła uroczysta biesiada w “rodzinnym” gronie.

 

 

 

 

Polowanie 6 grudnia 2018

Dnia 06-12-2018 odbyło się kolejne polowanie zbiorowe. Tym razem polowaliśmy w obwodzie nr 17 w rejonie miejscowości Hucisko i Gosań. Pogoda idealna, lekki mrozik i dużo śniegu. Frekwencja jak widać na zdjęciach spora.