Wstrzymanie polowań

Koledzy,

Zgodnie z decyzją wykonawczą Komisji (UE) 2020/220 z dnia 17 lutego 2020 r gminy Gowarczów , Końskie i Stąporków zostały objęte obszarem ochronnym – strefa żółta.   W związku z tym Powiatowy Lekarz Weterynarii w dniu 18-02-2020 wstrzymał polowania na tych obszarach do czasu uruchomienia chłodni na tych obszarach i wdrożenia wszystkich procedur określonych przepisami prawa

Trzynasty Hubertus Świętokrzyski

6 października 2019 na Stadionie Leśnym w Kielcach odbył się kolejny Hubertus Świętokrzyski. Jak co roku nie zabrakło tam również przedstawicieli naszego Koła Łowieckiego.

Zgodnie z tradycją obchody dnia świętego Huberta rozpoczęły się w kieleckiej Bazylice Katedralnej. Na mszy świętej spotkali się myśliwi, leśnicy oraz sympatycy łowiectwa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po mszy myśliwi wraz z psami myśliwskimi, sokolnicy oraz wszyscy goście przeszli na teren Stadionu Leśnego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marsz prowadzili kawalerzyści z Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich, następnie orkiestra reprezentacyjna i poczty sztandarowe Kół Łowieckich.

Trzynasty Hubertus Świętokrzyski obfitował w wydarzenia, które przyciągnęły nie tylko myśliwych, ale również wiele osób nie związanych na co dzień z łowiectwem. Były ł pokazy z wykorzystaniem ptaków drapieżnych przygotowane przez sokolników, wykłady na temat psów myśliwskich, pokaz musztry w wykonaniu kawalerzystów. Kolejną atrakcją „Hubertusa” były przygotowane przez myśliwych pieczone dziki. Można było także spróbować wędlin z dziczyzny, serów, miodów, chleba, bigosu i wielu innych potraw regionalnych, przygotowane przez wytwórców skupionych w sieci „Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie”. Można było również zapoznać się z pracami licznego grona rękodzielników i twórców sztuki ludowej, na gości czekały stoiska z pamiątkami, ubiorami, akcesoriami łowieckimi.

Obchody trzynastego Hubertusa Świętokrzyskiego zakończyła uroczysta biesiada w “rodzinnym” gronie.

 

 

 

 

Polowanie 6 grudnia 2018

Dnia 06-12-2018 odbyło się kolejne polowanie zbiorowe. Tym razem polowaliśmy w obwodzie nr 17 w rejonie miejscowości Hucisko i Gosań. Pogoda idealna, lekki mrozik i dużo śniegu. Frekwencja jak widać na zdjęciach spora.

 

Polowanie wigilijne

Wigilia także dla myśliwych jest dniem szczególnym. 16-12-2018 na terenie obwodu nr 6 w okolicach Zielonej Góry odbyło się tradycyjne zbiorowe polowanie wigilijne. Bór darzył, zwierzyna gruba była w każdym miocie. Pokot co prawda nie był zbyt okazały ale czas spędzony w łowisku w gronie kolegów oraz przełamanie się opłatkiem po zakończeniu polowania jest wystarczającą nagrodą

Informacja o zmianie Ustawy Prawo Łowieckie

W dniu 8 sierpnia 2018 roku, w Dzienniku Ustaw pod poz. 1507, ukazał się tekst ustawy o zmianie ustawy prawo łowieckie oraz niektórych innych ustaw, z dnia 15 czerwca 2018 roku Ustawa  w załączeniu. Zmiany dotyczą nowego podejścia do problematyki szacowania szkód w uprawach i płodach rolnych.Jednocześnie informujemy, że nowe przepisy zgodnie z art. 5 tejże ustawy, będą obowiązywać od dnia 23 sierpnia 2018 roku. Darz Bór!

Ustawa – Prawo łowieckie_nowelizacja z 15 czerwca 2018 roku