6 października 2019 na Stadionie Leśnym w Kielcach odbył się kolejny Hubertus Świętokrzyski. Jak co roku nie zabrakło tam również przedstawicieli naszego Koła Łowieckiego.

Zgodnie z tradycją obchody dnia świętego Huberta rozpoczęły się w kieleckiej Bazylice Katedralnej. Na mszy świętej spotkali się myśliwi, leśnicy oraz sympatycy łowiectwa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po mszy myśliwi wraz z psami myśliwskimi, sokolnicy oraz wszyscy goście przeszli na teren Stadionu Leśnego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marsz prowadzili kawalerzyści z Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich, następnie orkiestra reprezentacyjna i poczty sztandarowe Kół Łowieckich.

Trzynasty Hubertus Świętokrzyski obfitował w wydarzenia, które przyciągnęły nie tylko myśliwych, ale również wiele osób nie związanych na co dzień z łowiectwem. Były ł pokazy z wykorzystaniem ptaków drapieżnych przygotowane przez sokolników, wykłady na temat psów myśliwskich, pokaz musztry w wykonaniu kawalerzystów. Kolejną atrakcją „Hubertusa” były przygotowane przez myśliwych pieczone dziki. Można było także spróbować wędlin z dziczyzny, serów, miodów, chleba, bigosu i wielu innych potraw regionalnych, przygotowane przez wytwórców skupionych w sieci „Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie”. Można było również zapoznać się z pracami licznego grona rękodzielników i twórców sztuki ludowej, na gości czekały stoiska z pamiątkami, ubiorami, akcesoriami łowieckimi.

Obchody trzynastego Hubertusa Świętokrzyskiego zakończyła uroczysta biesiada w “rodzinnym” gronie.